Pilates rzeźbi ciało

Pilates rzeźbi ciało i wzmacnia kręgosłup

Jest ulubioną forma ćwiczeń gwiazd takich, jak Hugh Grant czy Madonna. Pozwala na relaks i piękną, zgrabną sylwetkę. Dowiedz się, na czym polega coraz bardziej popularny pilates.

Cały zestaw ćwiczeń opracował 70 lat temu Amerykanin, Joseph Pilates. Podczas treningu zetkniemy się z elementami jogi, tańca i ćwiczeń siłowych. Trenowaniem pilatesu chwalą się już największe gwiazdy Hollywood, a z każdym dniem liczba zwolenników rośnie również w Polsce.Salon kosmetyczny w Opolu | Salon urody Opole

Pilates dla każdego

- Tajemnica popularności pilatesu tkwi w tym, że jest to forma ćwiczeń dostępna dla każdego - tłumaczy Piotr Czarnecki, instruktor z Orbitalu, klubu fitness w Rzeszowie. - W ten sposób mogą gimnastykować się osoby w różnym wieku.

Pilates różni się od klasycznych ćwiczeń fitness. Nie jest aż tak dynamiczny i skoczny. - Ćwiczenia polegają na odpowiednim napięciu wszystkich mięśni i ich rozluźnieniu. Dodatkowo podczas wykonywania każdego ruchu uczymy się odpowiednio oddychać za pomocą przepony. Prawidłowe skoordynowanie oddechu z ruchem to największa sztuka. Gdy opanujemy te dwie czynności, możemy mówić już o dużym sukcesie - zaznacza nasz ekspert.

Najtrudniejsze mogą być początki. Niektóre ćwiczenia trzeba powtarzać po kilkanaście razy. Nie od razu także nauczymy się odpowiednio napinać mięśnie.

- Pilates jest zaliczany do grupy łatwiejszych form aktywności fizycznej. Jednak wymaga czasu i cierpliwości. Nie od razu nauczymy się wszystkiego. Treningi polegają przede wszystkim na nauce własnego ciała. Z każdym kolejnym ćwiczeniem dowiadujemy się, w jaki sposób skutecznie napinać i rozluźniać mięśnie - mówi instruktor.

- Podczas całogodzinnych zajęć ćwiczymy nasze ciało od głowy aż po same palce - dodaje. - Jest to bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, ponieważ ćwiczymy mięśnie każdej części ciała. Nie we wszystkich formach fitnessu mamy taką możliwość.

Prosty kręgosłup

W pilatesie bardzo ważna jest odpowiednia postawa.

- Wykonywane ćwiczenia działają nie tylko na takie partie ciała jak brzuch czy biodra, ale także kręgosłup. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem w pracy, sprawia, że kręgosłup coraz gorzej funkcjonuje. Na treningu staramy się wzmacniać mięśnie grzbietowe, dzięki czemu coraz łatwiej utrzymujemy idealnie prostą sylwetkę. Już po kilku zajęciach widać efekt. Kręgosłup coraz lepiej znosi godziny spędzone w jednej pozycji np. w pracy. Dzięki temu coraz rzadziej odczuwamy dyskomfort i nieprzyjemny ból pleców po zakończeniu całego dnia.

Na zajęciach często ćwiczy się z różnymi dodatkowymi przyrządami. Gumowe piłki czy drążki pomagają dodatkowo odciążyć kręgosłup. Dzięki pilatesowi nasze mięśnie nie stają się naprężone i skrócone jak u kulturystów, ale długie, elastyczne i bardzo silne. Skóra nabiera jędrności i elastyczności.Kosmetyczka Opole

Na ratunek zdrowiu

Pilates jest również dobrym sposobem na leczenie kontuzji i schorzeń różnego typu. - Wiele ćwiczeń nie różni się prawie niczym od tych wykonywanych podczas specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych - zapewnia nasz ekspert. - Ćwiczy się zarówno w pozycji stojącej, kucznej, jak i leżącej. Zajęcia dostosowuje się do predyspozycji ćwiczących. W trakcie nikogo nie pospieszamy, nie narzucamy szaleńczego tempa. Pilates jest odpowiednią formą aktywności fizycznej niezależnie od wieku i kondycji.

Jedne zajęcia trwają 60 minut. Rozpoczynają się kilkuminutową rozgrzewką każdej partii ciała. Następnie przez większą część czasu wykonywane są ćwiczenia, które pokazuje instruktor. Kilka minut przed zakończeniem treningu następuje chwila relaksu.

Źródło: nowiny24.pl

---------------------------------------

Linki reklamowe

Zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne: Salon kosmetyczny Opole Twoja uroda i piękno. Bądź piękna, zadbaj o cerę i urodę. Salon urody Opole Zabiegi kosmetyczne. krem nawilżający do twarzy koktajle do mezoterapii Jeśli masz suchą skórę wypróbuj kremy do twarzy, doskonały dla cery suchej i wrażliwej dla każdej kobiety. Dobre kosmetyki to kremy nawilżające z kwasem hialuronowym.
Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1, Opole | zagęszczanie rzęs Opole Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. Klinika Włosa - to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. | spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew