Depilacja brazylijska

Jak często korzystać z depilacji brazylijskiej?

Depilacja brazylijska, szczególnie za pierwszymi razami, jest niezwykle bolesna i nie poleca się jej zbyt często stosować.

Po wykonaniu tego typu depilacji nie należy stosować żadnych rodzajów depilacji w ciągu, co najmniej siedmiu kolejnych dni. Przez ten czas najlepiej jest stosować na wydepilowane miejsca balsamy kojące podrażnienia skóry.

Skutki depilacji brazylijskiej widoczne są przez około trzy - cztery tygodnie. Oczywiście to, jak szybko odrastają nam włoski zależy od człowieka. Jednym włoski odrastają szybciej, innym wolniej. Kolejne depilacje powinno się stosować w odstępach, co najmniej czterotygodniowych.Salon kosmetyczny w Opolu | Salon urody Opole

Zbyt częste stosowanie depilacji brazylijskiej, szczególne w początkowym okresie jej stosowania, może prowadzić do dosyć bolesnych podrażnień skóry. Tym bardziej, że depilacji poddawane są bardzo unerwione części naszego ciała. Efekty depilacji brazylijskiej są wyjątkowo długotrwałe i wiele osób jest zadowolonych z tego typu depilacji. Po pewnym czasie można przyzwyczaić się do bólu.

ABC depilacji brazylijskiej

Przed udaniem się do salonu piękności w celu usunięcia drażniącego nas owłosienia najpierw powinniśmy je skrócić do odpowiedniej długości. Około pięciomilimetrowe włoski powinny wystarczyć. Dzięki temu nie będziemy odczuwać aż tak dużego bólu.

Po przyjściu do salonu będziemy musieli się rozebrać i położyć na specjalnie przygotowanym łóżku. Większość salonów posiada specjalnie przygotowane ręczniki, którymi możemy się nakryć w czasie, gdy pracownik salonu przygotuje się do zabiegu.

Sam zabieg depilacji brazylijskiej polega na wylaniu ciepłego wosku na miejsce, które chcemy wydepilować i nakrycie go kawałkiem materiału. Gdy wosk wyschnie, osoba wykonująca zabieg jednym, szybkim ruchem oderwie materiał z woskiem i przyklejonymi do niego włoskami.

Zabieg zostaje wykonany we wszystkich wskazanych przez nas miejscach. Włoski, które nie zostały usunięte przez wosk, zostają wyrwane pęsetą. W niektórych salonach osoby wykonujące zabieg nakładają na świeżo wydepilowana skórę balsamy kojące oraz zapobiegające podrażnieniom.

Odpowiednik wosku w depilacji brazylijskiej

Depilacja brazylijska przy użyciu pasty cukrowej jest dużo mniej bolesna niż z użyciem wosku. Dzieje się tak, dlatego, iż pasta usuwana jest z włosem (nie pod włos jak w przypadku depilacji woskiem). Poza tym pasta nie przylega mocno do skóry, tak więc jest mniej bolesna przy odrywaniu.Kosmetyczka Opole

Ze względu na naturalny skład pasty cukrowej, nie powoduje ona podrażnień, a jest tak samo skuteczna jak depilacja woskiem. Pasta cukrowa składa się głównie z cukru, wody, soku z cytryny i ekstraktów ziołowych.

Zabieg z użyciem pasty cukrowej polega na wmasowaniu jej w skórę, przyłożeniu materiału i szybkiego oderwania. Metoda ta jest bardzo skuteczna i usuwa nawet bardzo krótkie włoski.

Poza tym przy stosowaniu ten metody nie dochodzi do łamania się włosków w mieszku, co niestety czasem zdarza się przy depilacji woskiem. Po takiej depilacji włoski nie wyrastają przez około cztery tygodnie. Ze względu na skład taką pastę bardzo łatwo jest przyrządzić samemu w domu. Wystarczy wymieszać cukier, wodę i sok z cytryny, a następnie podgrzać.

---------------------------------------

Linki reklamowe

Zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne: Salon kosmetyczny Opole Twoja uroda i piękno. Bądź piękna, zadbaj o cerę i urodę. Salon urody Opole Zabiegi kosmetyczne. krem nawilżający do twarzy koktajle do mezoterapii Jeśli masz suchą skórę wypróbuj kremy do twarzy, doskonały dla cery suchej i wrażliwej dla każdej kobiety. Dobre kosmetyki to kremy nawilżające z kwasem hialuronowym.
Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1, Opole | zagęszczanie rzęs Opole Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. Klinika Włosa - to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. | spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew