Depilacja nóg

Depilacja nóg

Dla każdej kobiety włosek choćby najmniejszy na nogach jest ogromnym problemem dzieje się tak za sprawą mediów, które kreują taki a nie inny obraz piękna. Przed kobietą stawiane są coraz to nowsze wyzwania w dążeniu do piękna jednym z nich są gładkie nogi.

Przywilej słabego owłosienia nóg dotyczy tylko nie licznych kobiet zazwyczaj każda boryka się z problemem nie chcianego, owłosienia szczególnie porą letnią, kiedy to nogi odsłonięte są cały czas.

Aby pomóc sobie w pozbyciu się nie chcianego owłosienia można posłużyć się kilkoma metodami, pierwsza z nich to maszynka do golenia. Sposób ten cieszy się największym powodzeniem, ponieważ pozwala szybko i bez zdanego bólu pozbyć się włosków. Wystarczy tylko nogi posmarować kremem do golenia i usunąć włoski. Metoda ta ma jednak jedną ważna wadę, nie usuwa włosków na długo pod wpływem maszynki ucinamy tylko te znajdujące się nad skorą tym, czasem reszta cebulki dalej rośnie w naszej skórze. Po kilku dniach włoski się regenerują i szybko rosną, dodatkowo stają się silniejsze.Salon kosmetyczny w Opolu | Salon urody Opole

Drugą ważna metodą na pozbycie się włosków jest depilowanie skóry. Do tej metody stosujemy urządzenie elektronicznie o nazwie depilator jest ono tak skonstruowane ze znakomicie usuwa włoski wraz z korzeniami, dzięki czemu możemy się cieszyć gładkimi nogami nawet kilka tygodni. Sposób ten jest bardzo wygodny jednak może posiadać wady, czyli jeśli źle wydepilujemy skórę to włoski zostaną i będą widoczne poza tym bardzo często po odrośnięciu wrastają się w skórę prze, co nogi stają się szorstkie i nie miłe w dotyku. W takim wypadku może nam pomóc jedynie peseta i ręczne usuwanie owłosienia.

Najlepszym sposobem na nie chciane włoski na nogach jest depilacja za pomocą plastrów z woskiem. Kurację taką możemy wykonać w domu lub u kosmetyczki. W tym przypadku posługujemy się plastrem kosmetycznym, który przyklejamy na nogi po kilku minutach zrywamy go i włoski ulęgają całkowitemu zniszczeniu. Jest to metoda skuteczniejsza od depilatora, ponieważ nie pozostawia żadnych włosków i jest mniej bolesna.

Jeśli wyrywamy włoski po raz pierwszy warto jest skórę dobrze wymyć i wysuszyć, ponieważ w przeciwnym wypadku plastry będą nie skuteczne. Bardzo często po ich zastosowaniu pojawi się zaczerwienieni lub obrzęk w takich wypadkach trzeba skórę często nawilżać kremami kojącymi aż wróci do poprzedniego stanu. Skóra ma prawo być zaczerwieniona, ponieważ domaga się nawilżenia i ukojenia w tym celu znakomicie nadają się też domowe kompresy z chłodnej wody. Wystarczy tylko ściereczkę zmoczyć wodą i na kilka minut okładać ją nogi od razu odczujemy ulgę a nasza skóra będzie piękna i gładka.

Sposobów na depilacje jest bardzo wiele jednak każdy musi wybrać ten właściwy dla siebie, aby czuć się z nim jak najlepiej. Dokonując wyboru musimy brać pod uwagę to na jak długo chcemy mieć gładką skórę oraz określić, jaki jest nasz próg reagowania na ból, ponieważ bardzo często zabiegi związane z usuwaniem włosów z nóg są bardzo bolesne i nie przyjemne, chodzi przecież o usuwanie włosków z cebulkami.

---------------------------------------

Linki reklamowe

Zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne: Salon kosmetyczny Opole Twoja uroda i piękno. Bądź piękna, zadbaj o cerę i urodę. Salon urody Opole Zabiegi kosmetyczne. krem nawilżający do twarzy koktajle do mezoterapii Jeśli masz suchą skórę wypróbuj kremy do twarzy, doskonały dla cery suchej i wrażliwej dla każdej kobiety. Dobre kosmetyki to kremy nawilżające z kwasem hialuronowym.
Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1, Opole | zagęszczanie rzęs Opole Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. Klinika Włosa - to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. | spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew